Apie mus Produktai Naujienos Kontaktai
En
Skaitykite
Klauskite specialisto
Vartotojams:
 

Gyvenamoji aplinka

Kai jūs turite regėjimo sutrikimą - gyvenimas nesustoja. Mes galime padėti jums judėti į priekį kur jūs  bebūtumėte namie, darbe ar mokykloje. Kasdienio gyvenimo skyrius yra suskirstytas į poskyrius, apimančius praktines temas, duodančius informaciją apie pagalbos ir palaikymo šaltinius.

Produktai - būtiniausius dalykus galite įsigyti mūsų internetinėje parduotuvėje, apimančiai kalbančius laikrodžius, baltas lazdas, virtuvinę įrangą, informacinių technologijų priemones, bet daug kitų. Atvykite pas mus, pasikonsultuokite su patyrusiais darbuotojais ir išbandykite produktus.

Mūsų darbas, garantuoti žmonėms su regėjimo problemomis kokybišką prieigą prie darbo, mokslo, poilsio, kultūrinių ir laisvalaikio renginių.

Projektai:

  • Lietuviškai kalbančių priemonių akliems ir silpnaregiams sukūrimas. 2008m.

Kartu su Didžiosios Britanijos kompanijos Cobolt Systems, 2008m. Buvo sukūrtas pirma lietuviskai kalbanti priemonė, skirta aklo ar silpnaregio kasdieniam naudojimui. Tai buvo lietuviškai kalbantis stalinis laikrodis. Šiuo metu UAB Biomedika galima įsigyti lietuviškai kalbančius stalinius laikrodžius, virtuvines ir vonios svarstykles, spalvų detektorių.

 

  • DAISY projektas. Sukūrtas pirmas Lietuvoje DAISY formato vadovėlis. 2009m.

Lietuvos istorijos vadovėlis DAISY formatu – mažiau pastangų reikalaujantis skaitymas.

 

Knygų skaitymas tenkina pačius įvairiausius poreikius: pažintinius, estetinius, komunikacinius, psichologinius. Knygos padeda atsitrūkti nuo kasdieniybės, giliau suvokti pasaulį, tobulinti profesinę kvalifikaciją, taip pat svarbus įpratimas skaityti knygas, kuris socialinių tyrimų duomenimis formuojasi vaikystėje, klausant skaitomas pasakas. Tačiau per pastarąjį dešimtmetį dėl įvairių aplinkybių vieni pradėjo skaityti daugiau, kiti mažiau. Vienas pagrindinių skaitymo mažėjimo veiksnių – laiko stoka. Laiko trūkumo veiksnis atspindi šiuolaikinio gyvenimo pokyčius – greitesnį gyvenimo tempą, pasikeitusią gyvenseną, laisvalaikio stilius, kitų informacinių priemonių plitimą ir pan.  Tad šiuolaikiniame gyvenime daugeliui ne tik lieka mažiau laisvo laiko skaityti, bet jis ir sukelia didesnę įtampą, reikalauja daugiau pastangų, tuo pačių skatina pramoginius-atsipalaidavimo laisvalaikio poreikius. Iš dalies todėl žmonės renkasi mažiau pastangų reikalaujančias formas. Taigi, dėl didėjančio gyvenimo tempo, daugelis iš mūsų ieško alternatyvių skaitymo būdų. Rinkoje jau atsirado ir sparčiai populiarėja garsinės knygos. Ypač daug dėmesio sulaukė prieš metus prekyboje atsiradusios lietuvių kalba įrašytos knygos besiskubantiems verslininkams . Tačiau jeigu mums audio knyga yra efektyvus sprendimas sutaupyti laiką, tai aklam arba silpnaregiui - butinybė.  1962m. Pabaigoje pasirodė pirmoji lietuviška garsinė knyga, priartinusi neregį žmogų prie knygos, praplėtusi jo skaitymo ir informacijos priėmimo galimybes. Pirma knyga įgarsinta magnetofono juostoje – Eduardo Mieželaičio „Žmogus“, kurią įskaitė aktorius Eduardas Kunavičius. Per 40 metų knygas įskaitė žinomi aktoriai ir radijo diktoriai. Įgarsintų knygų skaitytojai pamėgo ne tik jų balsus, bet ir raiškų skaitymą. Nuo 2003m. pradėtos leisti skaitmeninės garsinės knygos, kurios įrašomos į kompaktinius diskus MP3 formatu.

Knygų klausimas yra labai svarbus aspektas žmonių su regėjimo sutrikimais, gyvenime. Kiekvienas norėtų jas klausyti kuo dažniau ir patogiau, bei naudotis kaip regiančiųjų knygomis. Šiam tikslui yra sukurtas ir visame pasaulyje plačiai naudojamas DAISY formatas.

 Šiais metais UAB Biomedika bendradarbiaujant su Lietuvos aklųjų biblioteka įrašė pirmą DAISY formatu įrašytą knygą. Tai yra Lietuvos istorijos vadovėlio I tomas „Akmens amžius“. Ši knyga yra ypač naudinga mokiniams su regos negalia. Ją išbandę vaikai buvo sužavėti, nes galėjo ją naudotis, kaip regintieji vadovėliu: versti puslapius, skyrius, pasižymėti žymekliais įdomiausias vietas, reguliuoti skaitymo greitį ir kitą. Knygos klausimui lietuvos regos sutrikimus turintys išbandė specialų grotuvą, palaikantį tiek DAISY, tiek MP3 ir kitus audio formatus bei kartu ir atliekantis diktofono ir kitas funkcijas. DAISY knygai kurti buvo naudojama kompanijos Dolphin programinė įranga Publisher 2.13. Knyga buvo daroma iš balsu įrašytų mp3 failų.

Skaitmeninėm knygoms klausyti yra specialūs grotuvai, kurie palaiko visus audio formatus.     

Šį pavasarį Vilniaus miesto Lietuvos aklųjų bibliotekoje buvo surengtas susitikimas su asmenimis turinčiais regėjimo sutrikimų, kad įvertinti skaitmeninių DAISY knygų grotuvo (VR Stream) naudingumą. Dalyvavusių susitikime nuomonė vienareikšmiška – naudingas ir labai patogus naudoti grotuvas. Patogus mygtukų išdėstymas, nors funkcijų daug, bet gana paprastas meniu, papaildomai jis atlieka ir įrašymo funkcija. Grotuvas ir diktafonas viename. (2008 metais pripažintas, kaip geriausia technologinė priemonė žmonėms su regėjimo sutrikimais). Kiekvienas iš dalyvavusių norėtų tokį turėti ir naudotis.

 

Jūsų teisės – galime suteikti informaciją apie jūsų teises ir pašalpą. Mes galime palaikyti jus ir/Ar ginti, kad išspręstume tam tikrą problemą.

dėl smulkėsnės informacijos prašome kreiptis nurodytais kontaktais

« Atgal | Į viršų
     
Mūsų kontaktai: Antakalnio g. 36, LT-10305 Vilnius, Lietuva, tel. (8 5) 270 9055 el.p.: info@biomedika.lt