Apie mus Produktai Naujienos Kontaktai
En
Skaitykite
Klauskite specialisto
Vartotojams:
 

Lauko, visuomeninės paskirties vietų pritaikymas

Lauko

Pesčiųjų takuose, prieš lygio ar krypties pasikeitimus ir susikirtimų su gatvių važiuojamąja dalimi, bei kitomis kliūtimis vietose turi būti įrengti įspėjamieji paviršiai. Pritaikytose trasose rekomenduojami tokio reljefo įspėjamieji paviršiai:

  • Lygiagrečių juostelių ( 4 – 5 mm aukščio, 20 – 25 mm pločio, išdėstytų kas 40 – 60 mm) judėjimo krypčiai ar krypties pasikeitimui pažymėti;
  • Apvalių kauburėlių (skersmuo 20 - 25 mm, aukštis 4 - 5 mm, atstumai tarp centrų 60 mm) įspėti apie priekyje esančius aukščio pasikeitimus (t.y. laiptus, pandusus).

Pastatų vidaus įspėjamieji paviršiai nuo gretimų paviršių turi skirtis savo kietumu, tamprumu ar garsu, kurį skleidžia paviršių liečianti neregio lazdelė.

Visuomeniniai pastatai

Tokiuose pastatuose turi būti pritaikytas

  • Pagrindinis įėjimas į pastatą,
  • Visos pagrindinės paskirties patalpos ir lankytojų aptarnavimui skirtos patalpos;
  • Patekimui į šias patalpas skirti praėjimai, koridoriai, holai ir pan.
  • Bent vienas sanitarinis mazgas kiekviename pastato aukšte.
  • Turi būti pritaikyti visi evakuacijos iš pastatų keliai, išėjimai, durys.
  • Prieš laiptus, pandusus ir bet kokius kitus aukščio pasikeitimus pastatuose būtina įrengti įspėjamuosius paviršius.

Įėjimas: Durys turi būti varstomos arba slankiojančios (atidaromos rankomis arba automatinės). Švaistinės durys tokiame pastate neleidžiamos. Stiklinės durys turi būti iš atsparaus smūgiams stiklo ir pažymėtos specialiu ženklu.

Koridoriai: Koridoriuose ir kitose patalpose žmonės su regėjimo sutrikimais turi būti apsaugoti nuo atsitrenkimo į žemai įrengtus atsikišusius elementus, konstrukcijas. Jei koridoriuose žemiau kaip 100 mm ir aukščiau kaip 800 mm kabinami ženklai, šviestuvai ar kiti elementai, atsikišantys nuo sienos daugiau nei per  100 mm, po jais ant grindų būtina įrengti ne žemesnį kaip 50 mm bortelį arba perspėjantį barjerą, įtvirtintą ne aukščiau kaip 700 mm nuo grindų. Patalpose su nuožulniomis lubomis, po laiptais ar kitais elementais, kai patalpos aukštis po jais tampa mažesnis nei 2100mm, būtina įrengti nurodytų aukščiau dydžių perspėjantį bortelį, atitvarą ar barjerą.

dėl smulkėsnės informacijos prašome kreiptis nurodytais kontaktais

« Atgal | Į viršų
     
Mūsų kontaktai: Antakalnio g. 36, LT-10305 Vilnius, Lietuva, tel. (8 5) 270 9055 el.p.: info@biomedika.lt